Jak objednávat razítka

RADY JAK A KDE OBJEDNÁVAT RAZÍTKA
1. Razítka objednávejte u autorizovaného výrobce. Získáte lepší servis, lepší dodací dobu, možnost slev, uložení dat pro pozdější přiobjednávku, atd. Že jste u autorizovaného výrobce razítek zjistíte zpravidla podle Certifikátu TRODAT umístěného v prodejně nebo na webové stránce.
2. Objednávejte u výrobce, který má v oboru nějakou praxi a renomé. Takový výrobce vám dokáže poradit, co je do razítka vhodné, v jaké velikosti, apod.
3. Objednávejte si taková razítka, u nichž lze později vyměnit štoček (např. razítka Trodat). Když se vám změní nějaké údaje, nebudete muset platit za celé razítko, jen za nový štoček.
4. V poslední době se vynořilo mnoho výrobců, slibujících tzv. "blesková" razítka. Na ně dávejte zvlášť pozor a vždy se ptejte, za jak dlouho od vyrobení je možné razítko použít. Víme totiž, že tato razítka se musejí napouštět barvou a pak čekat nejméně 2 hodiny, nežli je možné udělat otisk.
    

CO JE VHODNÉ DÁVAT DO RAZÍTKA
1. Logo - pokud jej máte. K výrobci jej doneste v kvalitní elektronické podobě - nebudete muset platit za skenování, případně další úpravy.
2. Název firmy - zpravidla se dělá větší a tučnější než ostatní řádky
3. obor činnosti firmy (např. výroba dřevěných hraček)
4. adresa vč. PSČ
5. IČ (IČO) a DIČ - na razítku být nemusí, je však výhodné, když tam je, neboť vám může ušetřit spoustu času při hledání těchto čísel
6. kontaktní údaje: telefon, e-mail, webové stránky ušetří čas vašim zákazníkům, když se vás chtějí na něco zeptat. Otisk vašeho razítka snadno najdou třeba na poslední účtence, apod.

     

JAKOU ZVOLIT VELIKOST PÍSMA, když si chcete dodat vlastní návrh
1. pro název můžeme použít téměř jakékoliv písmo (může být i ozdobné) o velikosti 10-14 bodů, v jakékoliv tučnosti
2. pro podtitul a ostatní údaje je vhodné používat písmo v normálním řezu o velikosti minimálně 7 bodů, lepší je však 8. To proto, že otisk razítka se trochu rozpíjí, není zkrátka tak dokonalý jako např. výtisk z laserové tiskárny. V žádném případě nepoužívejte tučný (bold) řez! Hrozí nebezpečí "zalévání" některých písmenek a číslic (nepoznáte pak 6 od 8). Rovněž není vhodné použít ozdobné písmo - bývá méně čitelné.

V případě nejasností či dotazů můžete psát na zakazky@rafo.cz nebo volat 608100595.

Tým RAFO