VLASTNÍ DATA

Pro tisk letáků, vizitek, brožur a pro výrobu razítek jsou vhodné tyto formáty souborů:

Pro velkoplošný tisk (plakáty, fotoobrazy, bannery, apod.) jsou vhodné tyto formáty obrazových souborů: 

Pro tisk zlatou barvou použijte přímou barvu, např. Pantone 871. Při vytváření PDF nesmíte převést barvy do CMYK. Obdobně postupujte při přípravě pro další speciální barvy, které nabízíme: fluo-pink, stříbrná, bílá.

Tisk na spad (do kraje) - celkový rozměr grafiky musí být z každé strany o 2-3 mm větší, než výsledný formát tisku. U brožur je potřeba 4-5 mm.

Příklad:

Při tisku samolepek můžete využít tyto funkce stroje: tvarový ořez, tisk bílou barvou a parciální UV lak. Všechny tyto prvky ponecháte na stejné stránce jako je tiskový motiv, jen je musíte správně obarvit. Barvy musíte vytvořit v Paletě vlastních barev, při tvorbě PDF je nesmíte převést na CMYK a zvolte nejnižší verzi PDF (1.3). Zde jsou správné názvy speciálních funkcí/barev:

Při tisku samolepek na spad (až do kraje) je třeba, aby celkový rozměr grafiky byl z každé strany o 1-2 mm větší, než výsledný formát. 

Potřebujete-li poradit, napište nám, nebo zavolejte 724151640.

Soubory lze zaslat e-mailem na adresu rafo@rafo.cz, spolu s informacemi o zakázce a náhledem v JPG. Pro zaslání větších souborů než 10 MB použijte např. Úschovnu (www.uschovna.cz). Chcete-li data přinést osobně, můžete tak učinit na těchto médiích: USB flash disk, CD-R, CD-RW, DVD-RWC.