Vlastní data

Soubory vytvořené v MS Office (Word, Excel, Powerpoint) nám pokud možno neposílejte ani nenoste - nelze je pro některé jejich vlastnosti (např. automatické nahrazování fontů) použít. Mohou posloužit jen jako zdroj textu.

Použitelné formáty vektorových souborů
 • CorelDRAW (max. do verze 15.0) preferujeme verzi X3 - přípona CDR
 • Adobe Illustrator (max. do verze 11.0) preferujeme v. 3.0 (EPS)
 • Portable document format - přípona PDF/X-1a v. 1.3
 • Encapsulated postscript - přípona EPS
  Texty u těchto formátů musejí být převedeny do křivek (V CorelDRAW příkazem: convert to curves z menu Text, V Illustratoru příkazem: create outlines z menu Type)
 • Windows metafile - přípona WMF

Použitelné formáty obrazových souborů (fotografie, loga, obrázky, atd.) 
 • TIF, BMP, PSD nebo JPG (minimální kvalita 10)
  Pro bitmapové soubory je nutné minimální rozlišení 300 dpi v měřítku 1:1 s výjimkou velkoplošného tisku, kde v měřítku 1:1 stačí rozlišení 60 - 150 dpi. Soubory stažené z internetu (zejména loga) nelze obvykle pro jejich nízké rozlišení použít.
   
Tisk na spad (do kraje)
Pokud chcete tisk až do kraje, je třeba, aby celkový rozměr grafiky byl z každé strany o 2-3 mm větší, než výsledný formát tisku. U brožur je potřeba 4-5 mm.

Příklad:

Pro tisk zlatou barvou použijte přímou barvu, např. Pantone 871. Obdobně pro parciální lak použijte třeba světle šedou Pantone CoolGrey1. Při vytváření PDF nesmíte převést barvy do CMYK.

Soubory lze zaslat e-mailem na adresu rafo@rafo.cz, spolu s informacemi o zakázce a náhledem v JPG. Pro zaslání větších souborů než 10 MB, použijte např.Úschovnu (www.uschovna.cz)

Chcete-li data přinést osobně, můžete tak učinit na těchto médiích: 
 • USB flash disk
 • CD-R, CD-RW, DVD-RWC

Bližší informace na tel.: 222 56 24 40 nebo 724 151 640.

 

Papírnictví on-line Aplikace pro sazbu (vytvoření) razítka TRODAT online, která vám umožní nejen vlastní interaktivní návrh a následné objednání razítka, ale i uložení vašich razítek pro budoucí použití... Náplně do tiskáren, cartridge, tonery, inkousty Laserem gravírovaná kuličková pera - propisky se jménem Potisk triček - potisk-tricek.eu Tiskopisy
 


RAFO vizitky, razítka, tisk, Praha 2 - Nusle, Sekaninova 68, tel.: 222 56 11 56 . . . . . . RAFO papírnictví, Praha 2, Jaromírova 55, tel.: 222 56 11 36 . . . . . . © Copyright RAFO s.r.o., všechna práva vyhrazena

Digitální tisk Kancelářské potřeby Papírnictví Praha Razítka Samolepky Školní batohy Trička bez potisku Vizitky Mapa stránek Cybergenics.cz - e-shop